Nemovitosti

Vila + komerční prostory, 1. Máje, Litovel

K dispozici

Historický pánský cihlový dům o rozloze přes 800 m2 se nachází v pivovarském a turisticky atraktivním městě Litovel, které se těší rovněž z přezdívky Hanácké Benátky. Dům je přes 450 let starý, podle vyjádření vlastníka však nehrozí sebemenší problémy s památkovým úřadem. Nemovitost má novou hliníkovou střechu a dřevěné krovy. V přízemí se nachází prostory určené k podnikání v podobě vinárny s vinotékou, kavárnou, cukrárnou, či barem, případně menší prodejnou.Ve všech uvedených místnostech byla dokončena nová elektroinstalace v mědi, voda a odpady jsou kompletně v plastu.

V prvním patře se nachází hala, ze které se vchází na zimní zahradu. Z této se dostaneme na terasu s romantickým výhledem na město. Z haly vede rovněž vchod do dalších tří pokojů, přičemž čtvrtý pokoj je průchozí, koupelna a WC jsou umístěny zvlášť. Z haly vede vchod do podkroví, které nabízí možnost výstavby dalších bytových či nebytových prostor.

V přízemí je vjezd branou do “dvorku” o rozměrech 15m (délka) a 3,7m (šířka). V tomto prostoru je vchod do velkoryse pojatého sklepa, který nabízí spojení příjemného s užitečným, například v podobě skladování dobrého vína či lahodného piva.

Prvním známým majitelem domu byl v roce 1567 Georg Rabl, po něm se stal majitelem nemovitosti Lorenz Flederwisch Klapper. V roce 1614 dům koupil lichtenštejnský úředník, písař Melchor Kozelský. Po jeho smrti převzal v roce 1628 postavení majitele Zacharias Hofmann. Další záznamy ohledně nemovitosti se objevují až po konci Třicetileté války, ve druhé polovině sedmnáctého století. V průběhu tří desetiletí válečného konfliktu však došlo k rozsáhlé opravě domu.

V roce 1993 byla realizována úprava přízemí, v jejímž rámci byl nalezen kamenný gotický portálek. V případě zájmu dodá více informací makléř.

Cena nemovitosti včetně komerčních prostor činí 3 780 000 Kč. Koupě domu byla uskutečněna prostřednictvím hypotéky, jejíž převážná část je splacena, aktuální výše doplatku cca 480 000 Kč.

Vhodné pro developery! Po zdařilé rekonstrukci areálu je možné prostory pronajímat se ziskem od 60 000 Kč/měsíc. V přízemí jsou komerční prostory pronajaty. Nájem těchto prostor generuje čistý zisk 18 000 Kč/měsíc.

Máte zájem? Neváhejte!

Líbí se vám tento byt? Chtěli byste si ho prohlídnout na vlastní kůži? Nejste si jistí, zda je přímo pro vás? Neváhejte nás kontaktovat, rádi s vámi domluvíme prohlídku, vše vám ukážeme a sjednáme. 

Telefon: +420 608 742 298

Email: sona@realityjanke.cz